Активна біологія грунтів
Kurkul.com14 липня 2020
Роберт Кремер: Активна біологія ґрунтів ― про це треба пам’ятати завжди
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Мизнаємо, щодля зменшення інтенсивності обробітку ґрунту застосування біостимуляторів — найбільш практичний спосіб. Особливо для багатих ґрунтів Айовичи Міннесоти, які подібні до українських. Із застосуванням інтенсивного обробітку землі втрачається багато органіки з ґрунту та знижується його продуктивність. Тому слід робити все можливе для збереженняя кості ґрунтів у процесі вирощування. Слід застосовувати інноваційні рішення, обладнання для мінімального обробітку тощо. Крім того, слід зберігати пожнивні рештки на поверхні. Я зустрічав фермерів у Айові та Міннесоті, котрі повністю збиралиці рештки для підстилки худобі чи виробництва біопалива, залишаючи ґрунт повністю відкритим на перезимівлю, що неодмінно мало значний негативний вплив на його якість.
Тож контроль пожнивних решток, внесення органічних добрив та підтримка активної біології ґрунтів за допомогою гною, компосту чи біогазу — це те, про що слід пам'ятати завжди. Можна використовувати і покривні культури, які будуть годувати мікрофлору ґрунту, збільшувати органічну масу та кількість поживних речовин. Це ідеальний варіант, хоча я розумію, що не в усіх регіонах клімат дозволить це зробити. Оскільки Україна приблизно на 100 широти вище, ніж Міссурі, то у вас холодніший клімат. Звісно, є досить популярні покривні культури, які добре почуваються і в холодних широтах.
В ідеалі потрібно рухатися в напрямку, де аграрії зможуть отримувати більший прибуток із менших посівних площ, та над цим щепотрібно працювати. Якщо ж ми продовжимо в такому ж стилі господарювання на землі, як зараз, ми отримаємо проблеми впровадження систем підтримки якості ґрунту.